2:1 – Torres (69)
2:2 – Adebayor (84)
3:2 – Gerrard (86-11m)
4:2 - Babel (90)

Bila je to velika drama na Anfieledu, a na kraju je čast junaka pripala Ryanu Babelu. Strateg 'redsa' Rafael Benitez je pogodio s uvođenjem nizozemskog reprezentativca u 78. minuti, a on mu se odužio izborenim kaznenim udarcem u 86. minuti, koji je Gerrard realizirao za 3:2 i tako osigurao prolaz u polufinale.

U sjajnoj utakmici gosti su bolju igru u početku nagradili golom Diabyja (13), no Hyypia je 17 minuta kasnije vratio stvari na početak. Sa 1:1 se otišlo na odmor, a bio je to rezultat kojim su završena i tri ovosezonska ogleda ovih dviju momčadi.

I u drugom dijelu vidjeli smo spektakularan nogomet. Jedan od junaka Anfielda Fernando Torres prevario je čuvara Senderosa, a zatim i Almuniju za 2:1 (69). Veselje je trajalo do 84. minute kada je Adebayor izmakao pozornosti domaćina i došao do 2:2, rezultata koji je vodio Arsenal dalje.

Zatim se ukazao novi ljubimac Anfielda, već spomenuti Babel i 'redsi' su tako još uvijek ostali u igri za jedan trofej. Za razliku od Liverpoola, s ovim porazom će za Arsenal sezona biti promašena, jer će najvjerojatnije ostati bez ijednog naslova.